Menu
košík
0
kategorie

Proč je svatba v zimě správná volba? Tipy na dokonalé aranžmá

07. 11. 2018, 18:45
Svatba v zimě je vlastně takový pohádkový den. Dva zamilovaní lidé se choulí k sobě a v pozadí se třpytí stříbrné odstíny sněhových vloček. Kolem zní smích, ve vzduchu je cítit radost a tlumené světlo svíček dokresluje tuto výjimečnou chvíli. Zimní svatba je opravdu něčím netradičním, jiným a kouzelným, o tom není pochyb. A právě nyní vám povíme všechny výhody, které taková svatba má, a tipy, jak jí dodat ten správný šmrnc.


Výhody zimní svatby, které oceníte

Důvody, proč pořádat svatbu v zimě, jsou totožné s těmi, které platí pro podzimní svatbu: romantická atmosféra, kdy kolem vás nepoletují barevné listy, nýbrž sněhové vločky, není horko, termíny na rezervaci kostelů a restaurací jsou mnohem dostupnější a za nižší ceny, to platí i pro fotografy, vizážisty a další služby. Fotografie ze zimní svatby jsou netypické, krásné a stylové. Zima s sebou navíc přináší honosné a krásné doplňky jako kožíšek přes ramena na zahřátí a teplé rukavičky. A pokud budete svatbu pořádat na zámku, věřte, že není nic kouzelnějšího než zámek v zimě.


S čím je třeba u svatby v zimě počítat

Připravte se na zimu, nejlépe na pořádnou zimu. I když jsou zimní měsíce v posledních letech spíše teplejší, nenechte se překvapit ani dvacetistupňovými mrazy. S přehledem vše zvládnete, když budete mít na sobě hřejivou pelerínku nebo kabát. Při focení je pak možné vrchní vrstvy oblečení na chvíli odložit a ukázat se v celé své kráse. Výsledné fotografie budou stát za to! Obřad a hostinu ale raději směřujte do vnitřních, nejlépe krásně vyhřátých prostor, pokud při vyslovování svého „ano“ a prvním manželském tanci, nechcete drkotat zuby.

Novomanzelsky par ve snehu s dekoraci kolem sebe

Tipy, jak mít zimní svatbu pohádkově krásnou

Svatba v zimě umí být stejně hravá jako svatby v ostatních obdobích roku. Nicméně její kouzlo je nenahraditelné. Prozradíme vám několik tipů, jak docílit opravdu nezapomenutelné zimní svatby.

  • Hebké deky – kdyby chtěl někdo v průběhu večera ven, mějte po ruce několik příjemných a teplých dek.

  • Lucerničky a plovoucí svíčky – nežné světlo vykouzlí právě svíčky. A aby to nebylo fádní, udělejte z nich lodičky a lucerny rozmístěte po celé místnosti, kde se bude konat vaše svatební hostina.

  • Jedinečná jmenovka na stůl – jména vašich hostů můžete posadit do vystřihnuté vločky z papíru ve tvaru srdce a samotný text nechat vepsat specialistou na moderní kaligrafii, aby to vypadalo opravdu bezchybně.

  • Jídlo ve vánočním duchu – na zimní svatbě budou hostům nejvíce chutnat teplé pokrmy, tedy polévky, omáčky, pečená masa a grilovaná zelenina. Servírovat můžete ryby, ale i řízečky. Jako sladkou tečku zvolte vánoční cukroví. Po dobrotách s pomerančem, hřebíčkem nebo skořicí se budou všichni oblizovat.

  • Pelerínka s kapucí – je skvělá jednoduše proto, že vám nebude zima a budete vypadat jako princezna. Kapuce navíc schová váš krásný účes před větrem a sněhovou nadílkou.

  • Zimní a vánoční dekorace – pro dekorování svatebních prostor použijte jeřabiny, vločky z papíru, dřevěné vánoční ozdoby, pytlovinu, třpytivé řetězy a řetězy se světýlky. Sušené květiny budou vypadat také velmi pěkně.

zimni-svatba-dekorace-lucerny-svicky     svatebni-stul-zima-snih

  • Hravé a vtipné ozdoby v podobě sněhuláků – když se zadaří a budete mít ve svůj svatební den sníh, neváhejte a vytvořte sněhuláky vítající svatebčany. Ve výsledku se ze stavění sněhuláků může stát i skvělá zábava pro svatební hosty.

  • Provoňte prostor – zapojte do hry pomeranče, hřebíček a skořici.

  • Svatební oznámení se zimními detaily – k papírovému oznámení můžete připojit ozdobičku vyřezanou ze dřeva v podobě zamilovaného páru nebo vykrajovátko na cukroví ve tvaru srdce. A pokud se vám to nehodí na oznámení, další variantou je tyto drobné pozornosti položit na stůl ke jmenovce.

  • Saně nebo kočár – pokud chcete svatbu skutečně jako z pohádky, přijeďte na svatební obřad kočárem nebo saněmi taženými koňmi.

Barvy zimy: stříbrná, bílá, světle modrá, tmavě modrá, fialová, růžová.

kone-svatebni-kocar-zima

 

A které další věci jsou důležité a neměli byste jejich výběr nechávat na poslední chvíli? Svatební šaty – aby vám dokonale padly, oběhnete několik svatebních salonů, nebo potrvá nějaký čas, než vám dokonalé šaty na svatbu ušije švadlenka na míru. Snubní prsteny – je to investice na dlouhou dobu, proto byste jejich výběr neměli podcenit a měli byste zvolit kvalitní materiál a zpracování. Náušnice, náhrdelník, náramekdámské šperky by měly bezchybně korespondovat s celkovým vzhledem. A pánové mohou svůj oblek doplnit o stylové manžetové knoflíky.

Ať je vaše svatba přesně taková, jakou jste si ji vysnili. I když se bude konat na podzim, v zimě nebo v jiném ročním období, udělejte si ji přesně podle svých představ. Hlavní je, že se bude líbit vám dvěma. Vždyť je to především váš den.

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text: